Czas

Pogoda

No data available
Wrocław
--- °C
Weather details

Odwiedziny

Klubowe Centrum Aktywności Dzieci i Młodzieży "POZYTYWKA"

Został zorganizowany przez nasze Zgromadzenie w pomieszczeniach dawnego przedszkola przy ulicy Kapitulnej 4. Celem tej naszej działalności jest pomoc rodzinom oraz pomoc dzieciom, które tak często, ze względu na swą niepełnosprawność są dyskryminowane. Chcemy ułatwić im życie i pokazać piękno człowieka, które każdy z nas w sobie nosi.
Pokoje, w których odbywają się spotkania i zajęcia terapeutyczne Kluowego Centrum POZYTYWKA, są przyjazne i dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Od strony podwórza można dostrzec podjazd dla wózków, a wszystkie wejścia są zaopatrzone w niskie progi. Do dyspozycji dzieci z trudnością poruszania się służy istniejąca winda oraz dostosowana toaleta. POZYTYWKA powstała po to, aby stworzyć miejsce do zabawy i warsztatów terapeutycznych po zajęciach szkolnych dla dzieci i młodzieży głównie z Zespołem Downa. Tu dzieci przy pomocy sióstr, terapeutów i pedagogów mogą śmiało rozwijać swoje zainteresowania, przebywać z rówieśnikami i brać udział w zajęciach, które pomagają im doświadczać rzeczywistości i uczą ich wykonywania czynności związanych z codziennym życiem. Ale ciało i intelekt to nie wszystko. Dla naszych dzieci organizujemy również Msze Święte, Nabożeństwa. Uczymy je miłości do Boga, Kościoła, do siebie samego i do siebie nawzajem.

W grudniu 2019 Zgromadzenie przezaczyło do dyzpozycji dzieci kolejne pomieszczenie; dzięki staraniom sióstr i dobroci sponsorów udało nam się salę doświadczania świata, w której 3 razy w tygodniu dzieci z niepełnosprawnościami odbywają podgóż do bajkoweho świata kolorów, zapachów i dźwięków.


Dzieci przychodzące do naszego Centrum Klubowego nie odczuwają nudy. Prowadzone są tu następujące zajęcia:

  • warsztaty grupowe z pedagogiem,
  • warsztaty grupowe kulinarne,
  • warsztaty plastyczne,
  • muzykoterapia ,
  • zajęcia sensoryczne,
  • zajęcia sportowe,
  • zajęcia fotograficzne,
  • zajęcia teatralne,
  • taniec nowoczesny.

W Klubowym Centrum Aktywności POZYTYWKA organizujemy imprezy okolicznościowe, integracyjne oraz wspólne wyjazdy, w któryh biorą udział całe rodziny. Wspieranie rodzin doświadczobych niepełnosprawnością dziecka to istotny aspekt naszej działalności.
Obecnie Centrum Klubowe liczy sobie 20 dzieci.