Czas

Pogoda

No data available
Wrocław
--- °C
Weather details

Odwiedziny

Przyjęci przez Maryję

wyjazd 134sW dzień sobotni, w dzień majowy 18 dnia miesiąca poświęconego Matce Najświętszej, w dzień przed którym wszelkie prognozy pogody straszyły deszczem i zimnem, ruszyła na szlak pielgrzymi grupa dzieci, rodziców, sióstr i wolontariuszy Klubu Środowiskowego Pozytywka.

Dzień był bardzo radosny i obfitujący w duchowe dary. Pierwsze kroki skierowaliśmy do Matki Bożej Wambierzyckiej, gdzie wspólnie uczestniczyliśmy w Ofierze Mszy Świętej. To tam, przy Matce Bożej usłyszeliśmy słowa "Nie ma takiego prawa obywatelskiego posiadać dziecko. Dziecko - każde dziecko jest DAREM i ŁASKĄ od Boga". Tam przy Maryi dostaliśmy zadanie: należy słuchać jak Maryja i być cierpliwym jak św. Elżbieta.

Obfity obiad dał nam siły, by wędrować dalej. Odwiedziliśmy ruchomą szopkę, a następnie ruszyliśmy w stronę Bardo Śląskiego, gdzie czekała na nas Matka Boża Strażniczka Wiary Świętej. Szczęściem było móc złożyć bukiet kwiatów u stóp Matki Bożej, a potem spojrzeć Jej w oczy i ze czcią i przejęciem ucałować Świętą Figurkę naszej Matki.

Pokrzepieni duchowo ruszyliśmy na łączkę do sióstr, gdzie przygotowany był piknik z pysznym jedzonkiem i radosnymi zabawami. A po wszystkim nasz wesoły autokar skierował swoje koła na krajową 8-mkę, która zaprowadziła nas radosnych i twórczo zmęczonych do naszych domów.

Życzymy sobie częstszych wypadów za miasto w tak dobrym i radosnym towarzystwie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wyjazdu.