M. GABRIELA KLAUSA CDC

Victima BĘDZIE SIĘ OFIAROWAĆ W OGNIU MIŁOŚCI. W TYM TKWI WIELKI MOTYW OFIAROWANIA. JEST TO MIŁOŚĆ DO JEZUSA I JEGO Najświętszego Serca

MISJA WSPÓLNOTY

CHARYZMAT

Charyzmat to szczególna „misja”, jaką dana wspólnota pełni w Kościele. Naszemu Zgromadzeniu charyzmat nadała Sługa Boża Matka Gabriela Klausa CDC i jest nim wynagrodzenie Bożemu Sercu za nasze i wszystkich ludzi grzechy, brak miłości, niewdzięczność.

Gdy Pan Jezus objawił swoje Serce św. Małgorzacie Marii Alacoque, powiedział:
Oto Serce, które tak bardzo umiłowało ludzi, a w zamian za to otrzymuje wzgardę i zapomnienie. Ty przynajmniej staraj się mi zadośćuczynić, o ile to będzie w twojej mocy, za ich niewdzięczność. Przynajmniej ty mnie kochaj.

W odpowiedzi na wołanie Pana: Przynajmniej ty kochaj Mnie!, Siostry Bożego Serca Jezusa poświęcają się całkowicie Najświętszemu Sercu Zbawiciela jako Victima Caritatis – Ofiara Miłości – oddając całe swoje życie, wszystkie dążenia i działania w duchu wynagrodzenia Bożemu Sercu za grzechy, którymi jest Ono obrażane.

KIM JESTEŚMY?

SIOSTRY BOŻEGO SERCA JEZUSA

To małe Zgromadzenie, ale o wielkiej misji. Nasza wspólnota ma być pośród świata miejscem, w którym Boże Serce może odpocząć... Każda z nas oddaje się Jemu jako Victima Caritatis — OFIARA MIŁOŚCI, co jest podstawą naszej duchowości. Zadaniem Siostry Bożego Serca Jezusa jest nieustanne wpatrywanie się w rozdarte z miłości do nas Serce Zbawiciela, kontemplowanie Bożej Miłości oraz zadośćuczynienie poprzez posłuszeństwo, osobistą ascezę, prace dla dobra bliźnich i modlitwę.

CO ROBIMY?

Poprzez wszystko, co robimy, chcemy wynagradzać Bożemu Sercu za grzechy i brak miłości świata. Tę intencję nadajemy wszystkim naszym pracom. Dzięki temu każde nasze działanie staje się modlitwą, każda posługa jest uwielbieniem Umiłowanego. Podejmujemy się bardzo różnych zadań – w zależności od potrzeb Kościoła oraz naszych możliwości i talentów.
Wszystko na większą Chwałę Bożego Serca i dla zbawienia dusz!

WSPÓLNOTY I GRUPY

W naszym klasztorze przy Bożym Sercu gromadzą się osoby świeckie, by razem się modlić i uczestniczyć w dziełach prowadzonych przez naszą Wspólnotę. Zapraszamy młodych i tych młodych duchem, by znaleźć dla siebie miejsce przy Sercu Pana!

CO NOWEGO?

I WAŻNE INFORMACJE

27 marca, 2024

Gala Oskarów w Pozytywce

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa - naszym Klubowym Centrum to prawdziwe święto! Przeżyliśmy prawdziwą GALĘ OSKARÓW i uhonorowaliśmy prawdziwe Gwiazdy!
25 marca, 2024

Marcowy zawrót głowy ze Świętym Józefem :)

Rekolekcje, dni skupienia, spotkania formacyjne dla dzieci i młodzieży - w tym miesiącu święty Józef zaserwował nam wojaże po Polsce, by głosić chwałę Bożego Serca!
14 marca, 2024

Misterium pasyjne

Jezus jest Ofiarą Miłości... Tę wspaniałą prawdę, którą pragniemy żyć, pięknie przypominała nam nasza Grupa Modlitewna Bożego Serca Jezusa w MISTERIUM PASYJNYM na postawie słów Matki Gabrieli Klasa CDC.