Kontakt

Zgromadzenie Sióstr
Bożego Serca Jezusa

ul. Kapitulna 4
50-328 Wrocław

Konto:
PKO BP
83 1020 5226 0000 6202 0186 6706

 

Odwiedziny

Wspomnijmy ten piękny dzień...

Zapraszamy na fotorelację z setnej rocznicy urodzin naszej przeradosnej i przekochanej Siostry Gertrudis.

100 lat w radości

gertrudis mMieć 100 lat i wciąż być radosnym jakby się miało ich naście? Czy to możliwe? Nasza s. Gertrudis udowadnia swoim życiem, że nawet stulatka może tryskać zdrową i zarażającą radością. Mieszkająca w Niemczech s. Gertrudis pokazuje, że każdy dzień jest darem i jako dar trzeba go przeżywać z wdzięcznością, dzieląc się sobą z innymi. Sama jest poetką i malarką. Swoje dzieła tworzy w ciszy, choć zawsze jest otoczona tłumem ludzi, których przyciąga do siebie swoistym poczuciem zdrowego humoru i wielką dobrocią serca.

Jest otwarta na każdego człowieka i dla każdego, kto ją "zaczepi" ma zawsze dobre słowo. Nikt i nigdy nie odszedł od niej bez uśmiechu na twarzy, który rodził się spontanicznie po spotkaniu z naszą Siostrą.

Czytaj więcej...

Przyjęci przez Maryję

wyjazd 134sW dzień sobotni, w dzień majowy 18 dnia miesiąca poświęconego Matce Najświętszej, w dzień przed którym wszelkie prognozy pogody straszyły deszczem i zimnem, ruszyła na szlak pielgrzymi grupa dzieci, rodziców, sióstr i wolontariuszy Klubu Środowiskowego Pozytywka.

Dzień był bardzo radosny i obfitujący w duchowe dary. Pierwsze kroki skierowaliśmy do Matki Bożej Wambierzyckiej, gdzie wspólnie uczestniczyliśmy w Ofierze Mszy Świętej. To tam, przy Matce Bożej usłyszeliśmy słowa "Nie ma takiego prawa obywatelskiego posiadać dziecko. Dziecko - każde dziecko jest DAREM i ŁASKĄ od Boga". Tam przy Maryi dostaliśmy zadanie: należy słuchać jak Maryja i być cierpliwym jak św. Elżbieta.

Czytaj więcej...

Śluby czasowe

Po skończonym nowicjacie pierwsze śluby zakonne, profesję rad ewangelicznych na okres trzech lat złożyła s. Magdalena Stachura. Uroczystość odbyła się w niedzielę 12.05.2013 w kaplicy Sióstr Bożego Serca Jezusa we Wrocławiu. S. Magdzie towarzyszyli zaproszeni księża, siostry oraz najbliższa rodzina. Życzymy radosnego trwania przy Panu!

Czytaj więcej...

...i ślubuję Ci...

Dzień 01.05.2013 r. zapisał się w pamięci sióstr jako dzień bardzo uroczysty i dostojny. Nasza s. Sylwia złożyła się już na wieczność całą w Sercu Pana Jezusa - jako Jego i tylko Jego Oblubienica. W naszej kaplicy, w obecności kapłanów, współsióstr, rodziny i przyjaciół, s. Sylwia wypowiedziała następujące słowa ślubowania:
W Imię Ojca i Syna i Ducha Świetego.
Wszechmogący, Wieczny Boże, ja s. Sylwia Telega aczkolwiek niegodna, ale ufna w Twa nieskończoną dobroć i miłosierdzie ożywiona gorącym pragnieniem służenia Tobie, składam profesję i ślubuję Ci w obecności Najświętszej Maryi Panny, wszystkich Aniołów i Świetych, wobec tu obecnych sióstr, na ręce Matki Krystyny Smolarczyk: czystość, posłuszeństwo i ubóstwo na zawsze według konstytucji Zgromadzenia Sióstr Bożego Serca Jezusa. O Panie proszę Cię pokornie, świadoma swej ułomności, przez Najdroższą Krew Jezusa Chrystusa i przez miłość Jego Najświętszego Serca, abyś tę ofiarę całopalenia raczył przyjąć i pobłogosławić. I jak wzbudziłeś we mnie pragnienie tej ofiary, tak użycz mi obfitych łask bym je wypełniła. Amen

Czytaj więcej...